Všechna témata

Všechny

pafko-1

Dlouhověkost

Do penze odejdu, až budete chtít

80 let chirurga Pavla Pafka ......... Vzpomínka stará sedm let: Snažil jsem se vyjet na kole do alpského kopce, ale nešlo to, byl na mě příliš prudký. Ze skupinky cyklistů přede mnou se odpojil drobný šedovlasý muž, věkem už dědeček, sjel dolů, dal mi ruku na záda a začal mě tlačit. Takhle jsem poznal slavného chirurga Pavla Pafka, který začátkem letošního července slaví osmdesátiny. Stále je stejný. Stejně jako tehdy se na mě zlobí: „Neříkejte, že jsem slavný. Nejsem.“

Číst více
Mitarbeitende Young Professionals

Mladá generace

Rozumíme generaci Z?

V příštích 10 letech projdou všechny organizace dramatickými změnami. Generace Z (momentálně 5 až 22 let) začne totiž pracovat. Společnosti, které nezvládnout správně identifikovat a aplikovat potřebné změny neuspějí. Rozhovor s Aljan de Boerg o připravenosti firem a úsilí, které věnují přemýšlení o potřebách našich budoucích zákazníků a klientů.

Číst více
sl_20+_beratungung_0120

Investiční poradna

Kdo se o vás v důchodu postará? Nejspíše vy sami

Penzijní připojištění a životní pojištění zní hodně podobně, obě vám dokážou zpříjemnit život po odchodu do důchodu, přesto má každé jinou funkci. Jedno je určeno pro spoření, druhé je spíše produkt pojišťovací. Abyste mohli využít jejich benefity naplno, je dobré vědět, na co se které hodí a kdy je vhodné si ho sjednat. Roli při rozhodování také může hrát, jak vysokou částku je ochotný vám posílat v rámci benefitů váš zaměstnavatel.

Číst více
Andrew-Scott_2

Dlouhověkost

“Jak čelit stárnutí? Přetvořme strach v naději!”

Kombinace rychlých technologických změn a stárnoucí společnosti přináší obavy, jak bude naše budoucnost vypadat. Britský profesor Andrew J. Scott tvrdí, že přeměna našeho strachu na naději přinese zásadní změnu pohledu na problematiku stárnutí. Rozhovor na téma „Náš nový dlouhý život” a proč koronavirová krize vyvolala obrovskou debatu o dlouhověkosti.

Číst více

Vyskytla se chyba. Prosím, zkuste to později.