Swiss Life – pro delší život podle vlastních představ

Pokroky v medicíně, technologii a vzrůstající povědomí o přínosech zdravějšího životního stylu umožňují mnoha Evropanům kvalitně žít až do věku více než 80 nebo 90 let. Společenské a hospodářské důsledky tohoto vývoje se však velmi podceňují.

Swiss Life se zabývá otázkou „delšího života podle vlastních představ“, kterou chce veřejně komunikovat. V současné době se na dlouhověkost často pohlíží negativně, a to především z hospodářského hlediska, navzdory celé řadě výhod pro jednotlivce i společnost, které tento trend nabízí.

Většina Evropy je špatně připravena čelit výzvám stárnoucích populací a je potřeba usilovat o větší zapojení starších občanů.

Všechny

Aufmacher_Poschardt_Quotes

Za svým snem

"V životě musíte vědět, jak být přiměřeně nerozumní"

Rozhovor s Ulfem Poschardtem, německým filosofem, spisovatelem a šéfredaktorem World Group (tituly Die Welt a Welt am Sonntag) o samořídících autech, Gretě Thunberg a skateboardistovi jako prototypech zralého člověka. A také o jeho nové knize "Mündig", která je velkou výzvou pro sebeurčení a nezávislý život.

Číst více
Mythos3weiß

Dlouhověkost

10 mýtů o stárnutí

Každý den jsme o něco starší, ale o věku toho víme překvapivě málo. Neurolog Albert Wettstein se rozhodl vyvrátit některé mýty o věku. Zde je 10 nejčastějších mylných představ.

Číst více
Leila_Slimani_1_Aufmacher

Za svým snem

"Jdu taky, i když nejsem pozvaná."

V očích mnohých je považována za nový druh angažované ženy. Je držitelkou nejvyššího francouzského literárního ocenění, vítězkou Goncourtovy ceny. Leïla Slimani hovoří o dospívání mezi dvěma kulturami a jejím boji za to, aby mohla žít život podle vlastních představ.

Číst více
pafko-1

Dlouhověkost

Do penze odejdu, až budete chtít

80 let chirurga Pavla Pafka ......... Vzpomínka stará sedm let: Snažil jsem se vyjet na kole do alpského kopce, ale nešlo to, byl na mě příliš prudký. Ze skupinky cyklistů přede mnou se odpojil drobný šedovlasý muž, věkem už dědeček, sjel dolů, dal mi ruku na záda a začal mě tlačit. Takhle jsem poznal slavného chirurga Pavla Pafka, který začátkem letošního července slaví osmdesátiny. Stále je stejný. Stejně jako tehdy se na mě zlobí: „Neříkejte, že jsem slavný. Nejsem.“

Číst více

Vyskytla se chyba. Prosím, zkuste to později.