Swiss Life – pro delší život podle vlastních představ

Pokroky v medicíně, technologii a vzrůstající povědomí o přínosech zdravějšího životního stylu umožňují mnoha Evropanům kvalitně žít až do věku více než 80 nebo 90 let. Společenské a hospodářské důsledky tohoto vývoje se však velmi podceňují.

Swiss Life se zabývá otázkou „delšího života podle vlastních představ“, kterou chce veřejně komunikovat. V současné době se na dlouhověkost často pohlíží negativně, a to především z hospodářského hlediska, navzdory celé řadě výhod pro jednotlivce i společnost, které tento trend nabízí.

Většina Evropy je špatně připravena čelit výzvám stárnoucích populací a je potřeba usilovat o větší zapojení starších občanů.

Všechny

cq5dam.web.3840.3840

Za svým snem

118 dní v zajetí ledu

Peter Valušiak má za sebou desítky výprav do polárních oblastí světa. Jako první Slovák pokořil Jižní i Severní pól naší planety, a i svými dalšími výpravami se zařadil mezi nejuznávanější a nejinspirativnější polární cestovatele na světě. Jeho nejvýznamnější zkušeností byl expediční přechod z Ruska do Kanady přes Severní pól po boku ruských polárních cestovatelů Vladimíra Čukova, Ivana Kuželivského a Valerije Kochanova.

Číst více
Aufmacher_Sabatini

Za svým snem

"Seberealizace je velmi naplňující"

Gabriela Sabatini, jedna z nejpopulárnějších ženských sportovkyň 20. století, oslavila letos 50. narozeniny. Tato Argentinka milovala tenis, ale nenáviděla slávu. Rozhovor o sebenaplnění v profesionálním sportu a o tom, jak šťastně stárnout.

Číst více
Aufmacher_Poschardt_Quotes

Za svým snem

"V životě musíte vědět, jak být přiměřeně nerozumní"

Rozhovor s Ulfem Poschardtem, německým filosofem, spisovatelem a šéfredaktorem World Group (tituly Die Welt a Welt am Sonntag) o samořídících autech, Gretě Thunberg a skateboardistovi jako prototypech zralého člověka. A také o jeho nové knize "Mündig", která je velkou výzvou pro sebeurčení a nezávislý život.

Číst více
Mythos3weiß

Dlouhověkost

10 mýtů o stárnutí

Každý den jsme o něco starší, ale o věku toho víme překvapivě málo. Neurolog Albert Wettstein se rozhodl vyvrátit některé mýty o věku. Zde je 10 nejčastějších mylných představ.

Číst více

Vyskytla se chyba. Prosím, zkuste to později.