Swiss Life – pro delší život podle vlastních představ

Pokroky v medicíně, technologii a vzrůstající povědomí o přínosech zdravějšího životního stylu umožňují mnoha Evropanům kvalitně žít až do věku více než 80 nebo 90 let. Společenské a hospodářské důsledky tohoto vývoje se však velmi podceňují.

Swiss Life se zabývá otázkou „delšího života podle vlastních představ“, kterou chce veřejně komunikovat. V současné době se na dlouhověkost často pohlíží negativně, a to především z hospodářského hlediska, navzdory celé řadě výhod pro jednotlivce i společnost, které tento trend nabízí.

Většina Evropy je špatně připravena čelit výzvám stárnoucích populací a je potřeba usilovat o větší zapojení starších občanů.

Všechny

pafko-1

Dlouhověkost

Do penze odejdu, až budete chtít

80 let chirurga Pavla Pafka ......... Vzpomínka stará sedm let: Snažil jsem se vyjet na kole do alpského kopce, ale nešlo to, byl na mě příliš prudký. Ze skupinky cyklistů přede mnou se odpojil drobný šedovlasý muž, věkem už dědeček, sjel dolů, dal mi ruku na záda a začal mě tlačit. Takhle jsem poznal slavného chirurga Pavla Pafka, který začátkem letošního července slaví osmdesátiny. Stále je stejný. Stejně jako tehdy se na mě zlobí: „Neříkejte, že jsem slavný. Nejsem.“

Číst více
Andrew-Scott_2

Dlouhověkost

“Jak čelit stárnutí? Přetvořme strach v naději!”

Kombinace rychlých technologických změn a stárnoucí společnosti přináší obavy, jak bude naše budoucnost vypadat. Britský profesor Andrew J. Scott tvrdí, že přeměna našeho strachu na naději přinese zásadní změnu pohledu na problematiku stárnutí. Rozhovor na téma „Náš nový dlouhý život” a proč koronavirová krize vyvolala obrovskou debatu o dlouhověkosti.

Číst více
SL_30+_neutral_0067

Dlouhověkost

Jak si užít delší život podle vašich představ? Zaměřte se na finance

Náš život se dramaticky prodlužuje. Jen za poslední století o celých třicet let. Jsme ale připraveni na realitu, kdy většina z nás bez problémů oslaví sté narozeniny? S dlouhověkostí se radikálně promění náš život i celá společnost. S nově získaným časem je potřeba počítat v dlouhodobých plánech. V osobním životě i financích.

Číst více
mood-image_alisee-de-tonnac

Za svým snem

„Na rozvojových trzích panuje bezbřehý optimismus“

Vzdala se snové kariéry v kosmetickém průmyslu, aby založila největší soutěž pro start-upy na rozvojových trzích a vysloužila si tak místo v žebříčku nejvlivnějších sociálních podnikatelů do 30 let časopisu Forbes. Francouzka Alisée de Tonnacová hovoří o zlomových rozhodnutích ve své kariéře, významu sebeurčení pro mileniály a optimismu třetího světa.

Číst více

Vyskytla se chyba. Prosím, zkuste to později.