Swiss Life – pro delší život podle vlastních představ

Pokroky v medicíně, technologii a vzrůstající povědomí o přínosech zdravějšího životního stylu umožňují mnoha Evropanům kvalitně žít až do věku více než 80 nebo 90 let. Společenské a hospodářské důsledky tohoto vývoje se však velmi podceňují.

Swiss Life se zabývá otázkou „delšího života podle vlastních představ“, kterou chce veřejně komunikovat. V současné době se na dlouhověkost často pohlíží negativně, a to především z hospodářského hlediska, navzdory celé řadě výhod pro jednotlivce i společnost, které tento trend nabízí.

Většina Evropy je špatně připravena čelit výzvám stárnoucích populací a je potřeba usilovat o větší zapojení starších občanů.

Všechny

Rockefeller_1_1

Za svým snem

10 otázek pro Valerii Rockefeller

Ještě nikdy nebylo předáno tolik bohatství další generaci jako se tomu děje v současnosti. Proto se někdy setkáváme s pojmem "generace H" (H je odvozeno od anglického slova „heir“ - dědic). Do generace H patří i Valerie Rockefeller, pravnučka prvního miliardáře světové historie Johna D. Rockefellera. Novodobá filantropka předsedá Rockefeller Brothers Fund, nadaci, jejíž hodnota činí 1,3 miliard dolarů. Tato žena však přitahuje pozornost i tím, že se odchýlila od toho, co před 150 lety přineslo její dynastii nesmírné bohatství - od ropy.

Číst více
TanjaGrandits_Portraits_049final

Za svým snem

Chci předávat svoji radost z jídla

Špičková gastronomie je extrémně náročná práce a pro ženy stále spíše výjimkou. S 19 body Gault Millau a 2 hvězdičkami Michelin patří Tanja Grandits z restaurace Stucki v Basileji ve Švýcarsku k nejlepším šéfkuchařkám na světě. Rozhovor o tom, jak se žije život podle vlastních představ v kuchyni, při vegetariánském rozmachu a kultu kolem jídla.

Číst více
cq5dam.web.3840.3840

Za svým snem

118 dní v zajetí ledu

Peter Valušiak má za sebou desítky výprav do polárních oblastí světa. Jako první Slovák pokořil Jižní i Severní pól naší planety, a i svými dalšími výpravami se zařadil mezi nejuznávanější a nejinspirativnější polární cestovatele na světě. Jeho nejvýznamnější zkušeností byl expediční přechod z Ruska do Kanady přes Severní pól po boku ruských polárních cestovatelů Vladimíra Čukova, Ivana Kuželivského a Valerije Kochanova.

Číst více
Aufmacher_Sabatini

Za svým snem

"Seberealizace je velmi naplňující"

Gabriela Sabatini, jedna z nejpopulárnějších ženských sportovkyň 20. století, oslavila letos 50. narozeniny. Tato Argentinka milovala tenis, ale nenáviděla slávu. Rozhovor o sebenaplnění v profesionálním sportu a o tom, jak šťastně stárnout.

Číst více

Vyskytla se chyba. Prosím, zkuste to později.