Swiss Life – pro delší život podle vlastních představ

Pokroky v medicíně, technologii a vzrůstající povědomí o přínosech zdravějšího životního stylu umožňují mnoha Evropanům kvalitně žít až do věku více než 80 nebo 90 let. Společenské a hospodářské důsledky tohoto vývoje se však velmi podceňují.

Swiss Life se zabývá otázkou „delšího života podle vlastních představ“, kterou chce veřejně komunikovat. V současné době se na dlouhověkost často pohlíží negativně, a to především z hospodářského hlediska, navzdory celé řadě výhod pro jednotlivce i společnost, které tento trend nabízí.

Většina Evropy je špatně připravena čelit výzvám stárnoucích populací a je potřeba usilovat o větší zapojení starších občanů.

Všechny

header_auto

Za svým snem

Rozmanitost v dosažení vlastních cílů

Ve slovnících najdeme definice seberealizace následovně: “Seberealizace je projevená svoboda jednotlivce bez vlivu okolí.“ Nebo: „Seberealizace je chápána jako rozvoj a zároveň plné využívání schopností a vloh jednotlivce.“ Není to ale málo? Vždyť o ni všichni dobře víme. Jenže víme také, že existuje několik typů a podle nich se různí i naše života? Každý totiž definuje seberealizaci jako něco trochu jiného. Pojďme to prozkoumat.

Číst více
Sophie Fontanel_4

Za svým snem

Díky sociálním sítím jsem svobodná

Díky ní jsou šedivé vlasy společensky akceptovány. Dokázala, že se žena, která patří do generace narozené během baby boomu po druhé světové válce, může stát hvězdou sociálních sítí. Pařížská módní ikona a úspěšná spisovatelka Sophie Fontanel se rozpovídala o eleganci, jemnosti a stárnutí podle vlastních představ.

Číst více
MDŽ_vektory_na web k článku

Za svým snem

Den žen: Osobní zajištění finanční rovnosti

V boji proti pandemii koronaviru bychom se neobešli bez žen. Mezinárodní den žen tak vybízí - kromě blahopřání a poděkování - také příležitost připomenout aktuální nerovnosti, kterým ženy čelí. A také výzvu pro nastartování cesty k osobní finanční rovnosti.

Číst více
Rockefeller_1_1

Za svým snem

10 otázek pro Valerii Rockefeller

Ještě nikdy nebylo předáno tolik bohatství další generaci jako se tomu děje v současnosti. Proto se někdy setkáváme s pojmem "generace H" (H je odvozeno od anglického slova „heir“ - dědic). Do generace H patří i Valerie Rockefeller, pravnučka prvního miliardáře světové historie Johna D. Rockefellera. Novodobá filantropka předsedá Rockefeller Brothers Fund, nadaci, jejíž hodnota činí 1,3 miliard dolarů. Tato žena však přitahuje pozornost i tím, že se odchýlila od toho, co před 150 lety přineslo její dynastii nesmírné bohatství - od ropy.

Číst více

Vyskytla se chyba. Prosím, zkuste to později.