Pomáháme lidem vést život podle vlastních představ.

Fincentrum & Swiss Life Select je přední finančně-poradenskou společností v České republice, která poskytuje komplexní finanční služby na nejvyšší kvalitativní úrovni. Je součástí koncernu švýcarské finanční skupiny Swiss Life, předního poskytovatele penzijních a finančních řešení v Evropě s tradicí již více než 160 let. Prostřednictvím kvalitních finančních poradců pomáháme soukromým i firemním zákazníkům připravit se na jejich finanční budoucnost.

Skupina Swiss Life  je předním poskytovatelem životních, důchodových a finančních řešení v Evropě s historií od roku 1857, jejíž řídící společností je Swiss Life Holding AG, se sídlem General-Guisan-Quai 40, 8002 Curych, Švýcarská konfederace, reg. č. CHE-109.910.989. Swiss Life spravuje aktiva v hodnotě 254 mld CHF. Skupina zaměstnává přibližně 8 600 zaměstnanců a zhruba 14 000 certifikovaných finančních poradců. Akcie Swiss Life Holding AG jsou obchodovány na burze v Curychu a jsou rovněž zařazeny do hlavního indexu SLI (Swiss Leader Index), který zahrnuje 20 největších společností obchodovaných na burzách ve Švýcarsku. Agentura Standard & Poor’s hodnotí společnost Swiss Life Holding AG ratingem A+ se stabilním výhledem.

Poslání Swiss Life

Swiss Life poskytuje individuální penzijní a finanční poradenství, které pomáhá společnostem a soukromým osobám identifikovat finanční rizika v rané fázi a přijmout odpovídající opatření. Díky dlouhodobým a udržitelným investicím je Swiss Life schopna plnit závazky a plnit a dodržovat záruční sliby po několik desetiletí. Umožňujeme lidem vést život podle vlastních představ.

Fincentrum & Swiss Life Select a. s.

  • 24260444
  • Sídlo IBC, Pobřežní 620/3, 186 00 Praha 8
  • Zápis v OR oddíl B, vložka 18458, vedený Městským soudem v Praze
  • Představenstvo Filip Duchoň, Karel Šulc, David Hegner, František Dragúň, Dominik Kollár
  • Dozorčí rada Nils Frowein, Rudolf W. Suter, Philipp Mumenthaler, Rolf W. Aeberli
  • Základní kapitál 700 700 000 Kč

Společenská odpovědnost a udržitelnost

Skupina Swiss Life přisuzuje velký význam zodpovědnému chování – projevuje se to v jejích obchodních aktivitách, sociálním chování, v roli jako zaměstnavatele nebo v přístupu k životnímu prostředí.

Vedení společnosti

duchon-filip

Ing. Filip Duchoň, MBA
generální ředitel a předseda představenstva

Pracovní kariéru zahájil jako marketingový a později generální ředitel společnosti v oboru importu pomůcek pro ochranu zdraví při práci. V roce 1997 nastoupil do skupiny Provident Financial, kde se propracoval na pozici obchodního ředitele a v roce 2003 dostal úkol založit a řídit obchod společnosti v Mexiku, kde působil do roku 2007. Od roku 2008 vedl divizi Finanční poradenství a několik dalších oddělení ve Fincentru, kde nastavoval středně a dlouhodobou strategii a procesy společnosti tak, aby odpovídaly dynamickému rozvoji v České republice. Od září 2018 působí v roli generálního ředitele a předsedy představenstva Fincentrum & Swiss Life Select, a.s.

sulc-karel

Ing. Karel Šulc
místopředseda představenstva

Vystudoval technickou kybernetiku na ČVUT v Praze. Ve světě financí se pohybuje od roku 2008. Během svého desetiletého působení ve Swiss Life Select získal detailní znalosti ve všech oblastech finančního poradenství. Z různých rolí, které zastával, pomohl Swiss Life Select do pozice lídra na trhu nezávislého finančního poradenství. Úspěšně vedl největší poradenský tým v Praze a svojí invencí se zasloužil o vznik a prosperitu sekce Medical. Od března roku 2018 vedl společnost Swiss Life Select Česká republika z pozice generálního ředitele. Od října 2018 působí jako obchodní ředitel divize Swiss Life Select a místopředseda představenstva Fincentrum & Swiss Life Select, a.s.

hegner-david_II

Mgr. David Hegner
člen představenstva

David vystudoval ekonomii a sociologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a po několika zkušenostech na finančních manažerských pozicích v nadnárodních společnostech nastoupil v červnu 2016 do Fincentra na pozici Head of Controlling pro Českou republiku a Slovensko. Od listopadu 2017 zastával pozici finančního a provozního ředitele skupiny Fincentrum, přebral zodpovědnost za finanční řízení, provoz a oddělení back-office a současně byl jmenován do představenstva Fincentrum a.s. (Česká republika). Před nástupem do finančně-poradenské společnosti Fincentrum byl čtyři roky finančním ředitelem a členem představenstva ČS do domu a.s. z Finanční skupiny České spořitelny. Mezi jeho koníčky patří vytrvalostní sporty, hory a dobré jídlo. Od října 2018 zastává pozici finančního a provozního ředitele a člena představenstva Fincentrum & Swiss Life Select, a.s.

dragun300x300

PaedDr. František Dragúň
člen představenstva

Narodil se v roce 1973 v Nových Zámkách. Vystudoval Univerzitu Konstantina Filozofa v Nitře, odbor ruský jazyk a literatura a tělesná výchova. Po ukončení univerzity a dosažení doktorátu krátce pracoval ve školství a v roce 2001 nastoupil na pozici oblastního manažera v První stavební spořitelně, kde působil až do roku 2003. V roce 2004 až 2008 budoval regionální ředitelství v ING Životní pojišťovně, a. s., následujících 6 let, až do roku 2014, působil v ING na pozici obchodního ředitele pro interní obchodní síť. Do Fincentra a.s. nastoupil v roce  2015 na pozici ředitele obchodu. V říjnu 2018 se stal předsedou představenstva společnosti Fincentrum SR a současně členem představenstva Fincentrum & Swiss Life Select, a.s.

kollar-dominik

Dominik Kollár
člen představenstva

Studoval Masarykovu univerzitu v Brně. Svoji profesní kariéru začal jako programátor portálu finance.cz, dále spoluzakládal softwarehouse Need a.s. Od roku 2002 pak působil jako externí konzultant a lektor IT. V roce 2007 nastoupil do společnosti AWD, kde byl zodpovědný za řízení provozu i rozvoj informatiky. Ve skupině Swiss Life působí od roku 2013 na pozici ředitele IT a spolupracuje na implementaci IT služeb a klíčových projektů v rámci mezinárodní skupiny Swiss Life International. V roce 2017 se Dominik Kollár stal členem užšího vedení společnosti Swiss Life Select Česká republika. Od října 2018 působí zároveň v pozici člena představenstva Fincentrum & Swiss Life Select, a.s.

Produktoví partneři v ČR

Penzijní společnosti
Allianz Penzijní společnost, Conseq penzijní společnost, Česká spořitelna – penzijní společnost, ČSOB Penzijní společnostGenerali Penzijní společnost, KB Penzijní společnost, NN penzijní společnost, UNIQA penzijní společnost.

Pojišťovny
NN Životní pojišťovnaAtradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, INTER PARTNER ASSISTANCE (AXA ASSISTANCE), Colonnade Insurance S.A., Česká podnikatelská pojišťovna, ČSOB pojišťovna, D.A.S. Rechtsschutz AG, DIRECT pojišťovnaERV Evropská pojišťovna, Generali Česká pojišťovna, Hasičská vzájemná pojišťovna, Komerční pojišťovna, Kooperativa pojišťovna, LeadenhallMetLife Europe, Pojišťovna Pillow, Pojišťovna VZPSlavia pojišťovna, Youplus Insurance InternationalUNIQA Insurance GroupYouplus.

Banky
BNP Paribas Personal Finance (Hello bank), Česká spořitelna, Československá obchodní banka, Diners Club CS, Equa bank, Hypoteční banka, Komerční banka, mBank, MONETA Money BankOberbank AG, Raiffeisenbank, Sberbank CZTRINITY BANKUniCredit Bank CR a SR.

Stavební spořitelny
Modrá pyramida stavební spořitelna, Moneta Stavební spořitelna, Raiffeisen stavební spořitelna, Stavební spořitelna České spořitelny.

Investiční společnosti
AMISTA Investiční společnost, Amundi Czech Republic Asset Management, AVANT investiční společnost, AXA investiční společnostBH Securities, CODYA investiční společnost, Colosseum, Conseq Investment Management, CYRRUS, CYRRUS FX, Česká spořitelna, Generali Investments, INVESTIKA, J&T Banka, NN Investment Partners C.R., REDSIDE investiční společnost, WOOD & Company investiční společnost.

Ostatní partneři
anji – 24SAFE, ARFIN, Artesa, ARVAL CZ, C.E.B., Česká mincovna, GlobalSecGrECo InternationalHome CreditJ&T Leasingová společnost, LeasePlan Česká republika, LGT Bank, MONETA Leasing, NEY spořitelní družstvoRaiffeisen – Leasing, Red Stone Now – Cashbot, TGI Money.  

partneri-fincentrum